Amphenol ICC (FCI) 10171848-9100RLF
Part No.:
10171848-9100RLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud10171848-9100RLF.pdf
Description:
MINITEK MICROSPEED 1.00MM BOARD-
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
MICROSPEED
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Connector Type:
Array, Male Pins
Number of Positions:
91
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
7
Mounting Type:
Surface Mount
Features:
Board Guide
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
3.94µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights:
Height Above Board:
0.189" (4.80mm)
Datasheet:
1. How to order 10171848-9100RLF on Chuangxin Cloud?
3. Are the 10171848-9100RLF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 10171848-9100RLF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 10171848-9100RLF
Part Number 10171848-9100RLF
Manufacturer Amphenol ICC (FCI)
Series MICROSPEED
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Connector Type Array, Male Pins
Number of Positions 91
Pitch 0.039" (1.00mm)
Number of Rows 7
Mounting Type Surface Mount
Features Board Guide
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 3.94µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights -
Height Above Board 0.189" (4.80mm)