Amphenol ICC (FCI) 10153266-A40100LF
Part No.:
10153266-A40100LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Edgeboard Connectors
Package:
Description:
CONN PCI EXP FMALE 0.039 GOLD
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Card Type:
PCI Express™
Gender:
Female
Number of Positions/Bay/Row:
Number of Positions:
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Number of Rows:
2
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Read Out:
Features:
Mounting Type:
Board Edge, Straddle Mount
Termination:
Contact Material:
Copper Alloy
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
Contact Type:
Color:
Flange Feature:
Operating Temperature:
1. How to order 10153266-A40100LF on Chuangxin Cloud?
3. Are the 10153266-A40100LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 10153266-A40100LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 10153266-A40100LF 10153266-A40010LF 10153266-A40110LF
Part Number 10153266-A40100LF 10153266-A40010LF 10153266-A40110LF
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) Amphenol ICC (FCI) Amphenol ICC (FCI)
Series - - -
Packaging Tray Tray Tray
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Card Type PCI Express™ PCI Express™ PCI Express™
Gender Female Female Female
Number of Positions - - -
Card Thickness 0.062" (1.57mm) 0.062" (1.57mm) 0.062" (1.57mm)
Number of Rows 2 2 2
Pitch 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)