Walsin Technology Corporation 0603N150J500CT
Part No.:
0603N150J500CT
Datasheet:
Chuangxin Cloud0603N150J500CT.pdf
Description:
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order 0603N150J500CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the 0603N150J500CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603N150J500CT?
Image 0603N150J500CT
Part Number 0603N150J500CT
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)