Walsin Technology Corporation 0603B474K250CT
Part No.:
0603B474K250CT
Datasheet:
Chuangxin Cloud0603B474K250CT.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order 0603B474K250CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the 0603B474K250CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603B474K250CT?
Image 0603B474K250CT
Part Number 0603B474K250CT
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)