Walsin Technology Corporation 0603B474K160CT
Part No.:
0603B474K160CT
Datasheet:
Chuangxin Cloud0603B474K160CT.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order 0603B474K160CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the 0603B474K160CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603B474K160CT?
Image 0603B474K160CT
Part Number 0603B474K160CT
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)