Walsin Technology Corporation 0603B333J500CT
Part No.:
0603B333J500CT
Datasheet:
Chuangxin Cloud0603B333J500CT.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order 0603B333J500CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the 0603B333J500CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603B333J500CT?
Image 0603B333J500CT
Part Number 0603B333J500CT
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)