Walsin Technology Corporation 0402N470J250CT
Part No.:
0402N470J250CT
Datasheet:
Chuangxin Cloud0402N470J250CT.pdf
Description:
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order 0402N470J250CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the 0402N470J250CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0402N470J250CT?
Image 0402N470J250CT
Part Number 0402N470J250CT
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)