Walsin Technology Corporation 0402N121J500CT
Part No.:
0402N121J500CT
Datasheet:
Chuangxin Cloud0402N121J500CT.pdf
Description:
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order 0402N121J500CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the 0402N121J500CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0402N121J500CT?
Image 0402N121J500CT
Part Number 0402N121J500CT
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)