Samtec Inc. ZW-32-09-S-D-205-230
Part No.:
ZW-32-09-S-D-205-230
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-32-09-S-D-205-230.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 64POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
64
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.205" (5.207mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)