Samtec Inc. ZW-25-12-G-D-650-190
Part No.:
ZW-25-12-G-D-650-190
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-25-12-G-D-650-190.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)