Samtec Inc. ZW-25-12-G-D-595-210
Part No.:
ZW-25-12-G-D-595-210
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-25-12-G-D-595-210.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.595" (15.113mm)
Length - Tail:
0.210" (5.334mm)