Samtec Inc. ZW-25-12-G-D-380-325
Part No.:
ZW-25-12-G-D-380-325
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-25-12-G-D-380-325.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.325" (8.255mm)