Samtec Inc. ZW-20-12-S-D-505-125
Part No.:
ZW-20-12-S-D-505-125
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-20-12-S-D-505-125.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height:
0.505" (12.827mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)