Samtec Inc. ZW-20-12-S-D-340-345
Part No.:
ZW-20-12-S-D-340-345
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-20-12-S-D-340-345.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.345" (8.763mm)