Samtec Inc. ZW-18-20-S-D-531-470
Part No.:
ZW-18-20-S-D-531-470
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-18-20-S-D-531-470.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height:
0.531" (13.487mm)
Length - Tail:
0.470" (11.938mm)