Samtec Inc. ZW-16-12-G-T-600-215
Part No.:
ZW-16-12-G-T-600-215
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-16-12-G-T-600-215.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 48POS
Number of Positions:
48
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.215" (5.461mm)