Samtec Inc. ZW-04-17-T-S-200-140
Part No.:
ZW-04-17-T-S-200-140
Description:
.100" FLEX STACK, FLEXIBLE BOARD
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)