Samtec Inc. ZW-04-16-T-S-253-100
Part No.:
ZW-04-16-T-S-253-100
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-16-T-S-253-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating):
0.092" (2.337mm)
Length - Stack Height:
0.253" (6.426mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)