Samtec Inc. ZW-04-08-T-S-370-080
Part No.:
ZW-04-08-T-S-370-080
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-08-T-S-370-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)