Samtec Inc. ZW-04-08-T-S-330-100
Part No.:
ZW-04-08-T-S-330-100
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-08-T-S-330-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)