Samtec Inc. ZW-04-08-T-S-290-112
Part No.:
ZW-04-08-T-S-290-112
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-08-T-S-290-112.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.128" (3.251mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.112" (2.845mm)