Samtec Inc. ZW-04-08-T-S-276-127
Part No.:
ZW-04-08-T-S-276-127
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-08-T-S-276-127.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height:
0.276" (7.010mm)
Length - Tail:
0.127" (3.226mm)