Samtec Inc. ZW-04-07-T-S-300-065
Part No.:
ZW-04-07-T-S-300-065
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-07-T-S-300-065.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.065" (1.651mm)