Samtec Inc. ZW-04-07-T-S-260-090
Part No.:
ZW-04-07-T-S-260-090
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-07-T-S-260-090.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)