Samtec Inc. ZW-04-07-T-S-232-134
Part No.:
ZW-04-07-T-S-232-134
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-07-T-S-232-134.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.064" (1.626mm)
Length - Stack Height:
0.232" (5.893mm)
Length - Tail:
0.134" (3.400mm)