Samtec Inc. ZW-04-07-T-S-200-138
Part No.:
ZW-04-07-T-S-200-138
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-07-T-S-200-138.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.092" (2.337mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.138" (3.500mm)