Samtec Inc. ZW-04-07-T-S-200-055
Part No.:
ZW-04-07-T-S-200-055
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-04-07-T-S-200-055.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.055" (1.400mm)