Samtec Inc. ZW-03-20-T-S-783-115
Part No.:
ZW-03-20-T-S-783-115
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-20-T-S-783-115.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.232" (5.893mm)
Length - Stack Height:
0.783" (19.888mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)