Samtec Inc. ZW-03-20-T-S-680-221
Part No.:
ZW-03-20-T-S-680-221
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-20-T-S-680-221.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.229" (5.817mm)
Length - Stack Height:
0.680" (17.272mm)
Length - Tail:
0.221" (5.613mm)