Samtec Inc. ZW-03-17-T-S-312-084
Part No.:
ZW-03-17-T-S-312-084
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-17-T-S-312-084.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height:
0.312" (7.925mm)
Length - Tail:
0.084" (2.134mm)