Samtec Inc. ZW-03-16-T-S-215-115
Part No.:
ZW-03-16-T-S-215-115
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-16-T-S-215-115.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.215" (5.461mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)