Samtec Inc. ZW-03-15-T-S-465-055
Part No.:
ZW-03-15-T-S-465-055
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-15-T-S-465-055.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.465" (11.811mm)
Length - Tail:
0.055" (1.400mm)