Samtec Inc. ZW-03-15-T-S-400-090
Part No.:
ZW-03-15-T-S-400-090
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-15-T-S-400-090.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)