Samtec Inc. ZW-03-15-T-S-380-125
Part No.:
ZW-03-15-T-S-380-125
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-15-T-S-380-125.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)