Samtec Inc. ZW-03-15-T-S-375-128
Part No.:
ZW-03-15-T-S-375-128
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-15-T-S-375-128.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.128" (3.251mm)