Samtec Inc. ZW-03-15-T-S-355-138
Part No.:
ZW-03-15-T-S-355-138
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-15-T-S-355-138.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.138" (3.500mm)