Samtec Inc. ZW-03-15-T-S-280-236
Part No.:
ZW-03-15-T-S-280-236
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-15-T-S-280-236.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.114" (2.896mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.236" (5.994mm)