Samtec Inc. ZW-03-15-T-S-220-250
Part No.:
ZW-03-15-T-S-220-250
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-15-T-S-220-250.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)