Samtec Inc. ZW-03-14-T-S-1185-125
Part No.:
ZW-03-14-T-S-1185-125
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-14-T-S-1185-125.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
1.185" (30.100mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)