Samtec Inc. ZW-03-12-T-S-750-120
Part No.:
ZW-03-12-T-S-750-120
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-12-T-S-750-120.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)