Samtec Inc. ZW-03-12-T-S-665-115
Part No.:
ZW-03-12-T-S-665-115
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-12-T-S-665-115.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)