Samtec Inc. ZW-03-12-T-S-625-220
Part No.:
ZW-03-12-T-S-625-220
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-12-T-S-625-220.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)