Samtec Inc. ZW-03-12-T-S-530-360
Part No.:
ZW-03-12-T-S-530-360
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-12-T-S-530-360.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.530" (13.462mm)
Length - Tail:
0.360" (9.144mm)