Samtec Inc. ZW-03-11-T-S-800-060
Part No.:
ZW-03-11-T-S-800-060
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-11-T-S-800-060.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)