Samtec Inc. ZW-03-11-T-S-790-055
Part No.:
ZW-03-11-T-S-790-055
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-11-T-S-790-055.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height:
0.790" (20.066mm)
Length - Tail:
0.055" (1.400mm)