Samtec Inc. ZW-03-11-T-S-728-118
Part No.:
ZW-03-11-T-S-728-118
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-11-T-S-728-118.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height:
0.728" (18.491mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)