Samtec Inc. ZW-03-11-T-S-532-126
Part No.:
ZW-03-11-T-S-532-126
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-11-T-S-532-126.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.272" (6.909mm)
Length - Stack Height:
0.532" (13.513mm)
Length - Tail:
0.126" (3.200mm)