Samtec Inc. ZW-03-11-T-S-450-150
Part No.:
ZW-03-11-T-S-450-150
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-11-T-S-450-150.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)