Samtec Inc. ZW-03-11-T-S-375-295
Part No.:
ZW-03-11-T-S-375-295
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-11-T-S-375-295.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.295" (7.493mm)