Samtec Inc. ZW-03-10-T-S-681-074
Part No.:
ZW-03-10-T-S-681-074
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-10-T-S-681-074.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.681" (17.297mm)
Length - Tail:
0.074" (1.880mm)